środa, 8 października 2014

Mellenthiner, Weizen


Alkohol: nie podano
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Niemcy

Kolor: [7/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [7/10]
Opakowanie: brak

Cena: 2,20 € (~9 zł) / 0,25 l [Niemcy - Wasserschloss Mellenthin]

Uwagi: Kolejne piwo z pogranicza Niemiec i Polski, tym razem hefeweizen. Otrzymany trunek jest koloru ciemnej słomki lub jasnego złota, zdecydowanie mętny. Wszystko w tym aspekcie wygląda tak jak powinno w tym stylu. Piana jest średnio obfita, opada leniwie, lekko oblepia i niby wszystkie parametry są ok, to jednak jest mało weizenowa. Jest zwiewna i raczej przypomina piany z pilsów niemieckich. Wysycenie dwutlenkiem węgla na całkiem sporym poziomie i zdecydowanie tutaj pasuje.

W zapachu od razu wiemy, że mamy do czynienia z weizenem. Jest tutaj sporo fenoli (głównie goździki, ale też nuty przyprawowe) i trochę mniej bananów i gumy balonowej. pojawia się też niewielki, ale przyjemny aromat pomarańczowy. Całość jest całkiem nieźle intensywna i może się podobać.

W smaku znów dominują goździki. Banany i guma balonowa też się oczywiście pojawiają, ale mogłyby być trochę bardziej zaakcentowane i dotrzymywać kroku fenolom. Piwo jest smaczne, rześkie, wytrawne z delikatną kwaskowatością i każdy kolejny łyk sprawia, że chce się wziąć 2 następne.

Podsumowując, jest to bardzo smaczny, klasyczny hefeweizen. Jeśli ktoś będzie w browarze niech  zdecydowanie zamówi Mellenthiner Weizen.

Ocena końcowa: 8-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz