piątek, 17 października 2014

Castello, Premium Lager


Alkohol: 4,8%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Włochy

Kolor: [7/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [4/10]
Smak: [4/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: 2,49 zł / 0,33 l [Lidl]

Uwagi: Kolejny eurolager, który jakiś czas temu pojawił się jednej z sieci dyskontowych. Po przelaniu do szklanki otrzymujemy złoty, klarowny trunek. Piana jest niezbyt obfita, opada w przeciętnym tempie do kożucha i żadnym momencie nie oblepia ścianek. Wysycenie dwutlenkiem węgla o dziwo jest na odpowiednim poziomie (nie jest za wysokie, przeszkadzające, szczypiące).

W zapachu mamy głównie aromat słodu pilzneńskiego, trochę zbożowych nut i niewielki aromat zielonego jabłka (aldehyd octowy). Nie ma co liczyć na jakikolwiek aromat chmielowy.

W smaku znów jest podobnie, słodowo, lekko zbożowo i z aldehydem octowym, który jest jeszcze wyraźniejszy niż w zapachu. Goryczka jest niemal zerowa, a chmielu w aromacie nie ma co się doszukiwać. Plusem jest chyba wyłącznie fakt, że zielone jabłko nie jest najgorszą wadą, jaka może przytrafić się piwu i poza nią jest tutaj dosyć czysty charakter (nie ma estrów, diacetylu, DMS, itd.).

Podsumowując, jest to wysoko odfermentowany jasny lager jakich wiele na niemal każdym rynku, gdzie sprzedawane jest piwo. Piwo w żadnym wypadku nie jest lepsze nawet od naszych rodzimych koncernowych lagerów.

Ocena końcowa: 4/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz