niedziela, 19 października 2014

Green Flash, Hop Odyssey Black IPA


Alkohol: 7,2%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Kolor: [9/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: 34 zł / 0,65 l [Festiwal Birofilia 2014 w Żywcu]

Uwagi: Black IPA z amerykańskiego browaru Green Flash Brewing. Po przelaniu do pokala otrzymujemy ciemnobrunatny, klarowny trunek, który jedynie pod światłem nabiera rubinowych przebłysków. Piana koloru beżowego jest dosyć obfita, opada w przeciętnym tempie. Jest puszysta i ładnie się prezentuje. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niezbyt wysokim poziomie intensywności, ale całkiem nieźle tutaj pasuje.

W zapachu dominują nuty chmielowe, głównie sosnowe i świerkowe. Dopiero gdzieś oddali kołacze żywica i grejpfrut, a także czekolada i karmel. Pojawia się również niezbyt przyjemny, ale również niezbyt intensywny aromat sosu sojowego. Całość pachnie dobrze, ale nie wybitnie.

W smaku piwo jest średnio pełne, z średniej wielkości goryczką, która jednak ma lekko alkoholowy charakter. Tutaj znów przeważa aromat sosnowy i świerkowy. Pojawiają się również inne nuty chmielowe (żywiczne, korzenne), do tego karmel i czekolada (od ciemnych słodów). Piwo jest średnio pijalne i znów przeszkadza trochę sos sojowy w aromacie.

Podsumowując, nie jest to złe Black IPA, ale również nie robi jakiegoś większego szału. Już nawet w Polsce można dostać smaczniejsze piwa w tym stylu.

Ocena końcowa: 8-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz