czwartek, 23 stycznia 2014

Ursa, Bombina BluesAlkohol: 6%
Ekstrakt: 15%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [9/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [5/10]
Smak: [5/10]
Nasycenie: [3/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: 7,83 zł / 0,5 l [Centrala Piwna]

Uwagi: Po przelaniu do pokala otrzymujemy ciemno-wiśniowy trunek. Piana koloru beżowego jest mała, szybko opada i nie oblepia ścianek (na plus jedynie całkiem niezłe zbicie całości). Wysycenie dwutlenkiem węgla na bardzo niskim poziomie intensywności, niby w robust porterze nie jest to nic złego, ale tutaj nie pasuje zbytnio.

W zapachu dominują nuty kawy zbożowe i kakao. Całość niezbyt przypomina portera (jakiegokolwiek), mamy tutaj sporo taniej, sztucznej czekolady z dyskontu za 99 groszy i bliżej temu piwu do Magnusa Czekoladowego i tego typu produktów aniżeli rasowego portera.

Smakowo mamy dużo słodyczy (nawet lekko ulepkowatej) i trochę kwaśności. Pojawia się nuta alkoholowa, sztucznej czekolady, kakao i cykorii. Całość smakuje jak dosładzany schwarzbier, a nie porter.

Podsumowując, piwu daleko do tego, żeby nazywać go robust porterem. Samo w sobie jakoś strasznie złe nie jest (nie daje kanalizą czy innym diacetylem), ale w ogóle nie trafia w mój gust i zdecydowanie ktoś tutaj popłynął ze stylem.

Ocena końcowa: 5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz