sobota, 26 lipca 2014

Sapporo, Premium Beer


Alkohol: 4,7%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Japonia

Kolor: [7/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [5/10]
Smak: [5/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: 2,99 zł / 0,33 l [Lidl]

Uwagi: Jasny wysoko odfermentowany lager z japońskim rodowodem, warzony tak naprawdę w... W sumie to sam nie wiem i jakoś mnie to zbytnio nie interesuje (nie sądzę, żeby miejsce warzenia - jeśli mówimy o ogromnych fabrykach - miało znaczenie) ;) Po przelaniu do szklanki otrzymujemy w pełni klarowny, jasnozłoty trunek. Piana jest średnio obfita, ale dosyć dziurawa i szybko opada do niewielkiego kożucha. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności (plus za to, że nie jest przesadnie wysokie).

W zapachu dominują nuty słodowe i lekko zbożowe, pojawia się także delikatna siarka. Plus za czysty charakter (brak estrów, utlenienia, itd.), ale minus za brak jakiegokolwiek aromatu chmielowego.

W smaku mamy lekką słodowość i zbożowość (typową dla słodu pilzneńskiego), sporą wodnistość i niewielką (aczkolwiek wyczuwalną) goryczkę. Pojawia się tutaj też aromat zielonego jabłka (aldehyd octowy, który może świadczyć o tym, że piwo za długo nie poleżakowało).

Podsumowując, jest to przeciętny jasny lager, ale przynajmniej nie ma większych wad (no może poza tym aldehydem octowym, ale ten aromat akurat do najbardziej nieprzyjemnych nie należy).

Ocena końcowa: 5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz