wtorek, 22 lipca 2014

AleBrowar, Crazy Mike


Alkohol: 9%
Ekstrakt: 20%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [8/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,90 zł / 0,5 l [Piwny Stan]

Uwagi: W końcu AleBrowar dorobił się Imperial IPA (browar hop-head'owy, a długo opierał się przed tą mocniejszą wersją IPA). Po przelaniu do pokala otrzymujemy ciemnozłoty, klarowny trunek, który naprawdę świetnie się prezentuje. Wysycenie dwutlenkiem węgla poniżej średniej, mogłoby być trochę niższe - ale też ciężko powiedzieć, żeby mocno przeszkadzało.

W zapachu dominują nuty amerykańskiego chmielu, korzenne, żywiczne i sosnowe. Całość jest dosyć intensywna, słodka w charakterze i może się podobać (chociaż nie ma tutaj efektu "wow", który powstaje przy niektórych mocno chmielonych piwach).

W smaku piwo jest zdecydowanie pełne, słodkie, oklejające jamę ustną. Goryczka jest spora, ale jednak nie potrafi skontrować tej słodyczy, na dodatek jest mocno i w nie do końca przyjemny sposób alkoholowa. Poza tym mamy tutaj aromat chmielowy, sosnowy, żywiczny i lekko korzenny. Pijalność nie powala głównie przez tą słodycz i alkoholowość.

Podsumowując, jestem lekko zawiedziony formą piw z AleBrowaru ostatnimi czasy i Crazy Mike podtrzymuje ten poziom. Nie jest źle, ale do najlepszych polskich przykładów jest coraz dalej.

Ocena końcowa: 7/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz