środa, 7 stycznia 2015

Wąsosz, 12


Alkohol: 5,2%
Ekstrakt: 12%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [5/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [2/10]

Cena: 3,60 zł / 0,5 l [Piwa Świata]

Uwagi: Po przelaniu do pokala otrzymujemy złoty, opalizujący trunek. Piana jest średnio obfita, opada dosyć szybko (utrzymuje się jednak na powierzchni w postaci małego kożucha) i lekko oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu piwo jest mocno utlenione (mimo, że w terminie) z miodowo-kartonowym aromatem. Do tego dochodzi niewielka ilość siarkowych nut i lekką słodowość. Nie ma też co liczyć na jakikolwiek aromat chmielowy. Nie jest dobrze, ale nie jest też źle - nie ma tutaj żadnych większych wad sensorycznych, które wynikałyby z błędów piwowara.

W smaku znów jest sporo miodowych, kartonowych, utlenionych nut. Jednak na plus całkiem przyjemna i wyczuwalna goryczka chmielowa, która świetnie kontruje półpełny charakter piwa. Do tego dochodzą nuty typowe dla jasnych słodów i całkowity brak chmielu w aromacie. Nie zmienia to jednak tego, że piwo pije się całkiem przyjemnie (jak na jasnego lagera).

Podsumowując, piwo nie powala, ale nawet pomimo utlenienia jest całkiem przyjemne w odbiorze. Nie ma tutaj większych wad, jest goryczka - dla mnie jest to poziom, który wystarcza, żeby uznać przedstawiciela jasnego pełnego za piwo, które mógłbym wypić ponownie bez grymasu na twarzy (gdybym nie miał innych, lepszych możliwości do wyboru oczywiście ;)).

Ocena końcowa: 6,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz