sobota, 24 stycznia 2015

Warsteiner, Premium Verum


Alkohol: 4,8%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Niemcy

Kolor: [6/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [4/10]
Smak: [5/10]
Nasycenie: [8/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: paczka od Lidla

Uwagi: Niemiecki pils o jasnozłotym, niemal słomkowym kolorze i krystalicznej klarowności. Piana jest dosyć spora, ale ma brzydkie duże pęcherzyki i dosyć szybko opada. Na plus, że lekko oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla dosyć wysokie i trochę przeszkadza (piecze w język, przez co męczy).

W zapachu dominuje typowy dla wysoko odfermentowanych jasnych lagerów aromat słodu pilzneńskiego, mieszający się ze sporą pustką i niewielką ilością siarkowych nut (takich zapałczanych). Do tego dochodzi też trochę mokrego kartonu. Brakuje mi ewidentnie aromatu chmielowego, jeśli miał to być pils. Całość jest niezbyt intensywna i nie powala nawet na tle koncernowych lagerów.

W smaku mamy sporą wytrawność, żeby nie powiedzieć, że wodnistość, a także niedużą, ale wyczuwalną goryczkę chmielową. Do tego pojawiają się nuty słodow-zbożowe, trochę siarki i trochę estrów (ale niewiele). Jest też utlenienie, miodowo-kartonowe i po raz kolejny nie ma co liczyć na aromat chmielu.

Podsumowując, słaby niemiecki pils, którego ratuje wyłącznie wyczuwalna w jakimś tam stopniu goryczka, która tylko odrobinę go odróżnia od typowych jasnych lagerów.

Ocena końcowa: 5-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz