piątek, 23 stycznia 2015

Krombacher, Dark


Alkohol: 4,3%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Niemcy

Kolor: [9/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: paczka od Lidla

Uwagi: Niemiecki schwarzbier o ciemnobrunatnym kolorze, który pod światłem nabiera rubinowych przebłysków. Piana w kolorze beżowym jest całkiem spora, kremowa, gęsta i ładnie się prezentuje. Opada w przeciętnym tempie i lekko oblepia ścianki pokala. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu trochę karmelu, jeszcze mniej czekolady i kawy, a także trochę nut słodowych i przypieczonej skórki od chleba (nawet w kierunku pumpernikla). Jest też niewielkie utlenienie, ale nie przeszkadza. Niby wszystko jest ok, ale aromat jest niezbyt intensywny i bardzo zachowawczy. Piwo pachnie dokładnie tak jak sobie wyobrażam koncernowego ciemniaka, który ma nikogo nie wystarczyć. Ale to nie dla mnie.

W smaku jest podobnie, mamy trochę karmelu, czekolady i pumpernikla. Mamy trochę utlenienia (głównie miodowe posmaki) i sporą wytrawność, żeby nie powiedzieć, że wodnistość. Ciężko się tutaj do czegoś przyczepić, ale też ciężko za coś pochwalić, brakuje tutaj po prostu intensywności, smaku i czegokolwiek co spowoduje, że po tygodniu będzie się pamiętało jak piwo smakowało.

Ocena końcowa: 6-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz