sobota, 23 stycznia 2016

Pracownia Piwa, Hadra


Alkohol: 5,9%
Ekstrakt: 14%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [6/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [9/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,90 zł / 0,33 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American IPA z Pracowni Piwa. Po przelaniu do pokala otrzymujemy jasnozłoty (nawet lekko w kierunku ciemno słomkowego) trunek. Piana jest niezbyt obfita, szybko opada do niewielkiej obręczy i lekko oblepia ściankami - nie wygląda przy tym zbyt okazale. Wysycenie dwutlenkiem węgla na poziomie delikatnie poniżej średniej.

W zapachu dominują zdecydowanie nuty chmielowe. Jest sporo owoców tropikalnych (najwięcej mango), białych owoców, cytrusów (grejpfruta). Do tego dochodzi lekko słodka nuta biszkoptowa. Piwo pachnie bardzo przyjemnie i chyba jedyna rzecz, co do której można się przyczepić to co najwyżej średnia intensywność aromatów (jak na AIPA).

W smaku mamy pół wytrawny charakter, nawet lekko pusty w odbiorze. Goryczka jest średnio intensywna, trochę ściągająca i zalegająca (taninowa). Tutaj też mamy sporo aromatów chmielowych, najwięcej trawiastych, ale też cytrusowych i w mniejszym stopniu owoców tropikalnych i białych owoców. Całość jest poprawna, ale brakuje jednak trochę ciała i goryczka mogłaby być lepszej jakości.

Podsumowując, piwo świetnie pachnie, ale nad smakiem można by jeszcze popracować. Ale nie jest to złe IPA, co to to nie. Po prostu jest kilka lepszych na rynku (ale też sporo gorszych).

Ocena końcowa: 8-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz