poniedziałek, 18 stycznia 2016

Artezan & AleBrowar, Ale Cocones


Alkohol: 8%
Ekstrakt: 18%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [9/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [8/10]

Cena: 11,90 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: Imperial IPA z dodatkiem płatków kokosowych i owsianych uwarzona w kooperacji Artezana i AleBrowaru. Po przelaniu do pokala otrzymujemy jasnozłoty, opalizujący trunek. Piana w kolorze białym jest obfita, gęsta, średnio trwała i nieoblepiająca ścianek pokala. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim (no może delikatnie poniżej średniej) poziomie intensywności.

W zapachu dominują nuty słodkie, chmielowe. Jest sporo cytrusów, owoców tropikalnych (dominuje ananas), w mniejszym stopniu sosnowe i świerkowe. Całość jest intensywna i bardzo przyjemna. Ciężko się do czegoś przyczepić. Takich piw mogę wąchać godzinami.

W smaku mamy pół pełny charakter z średniej wielkości goryczką chmielową (nie czuć tych 100 IBU). Alkohol jest lekko wyczuwalny, ale też przy takim woltażu i tak jasnym piwie może się to zdarzyć (albo chmiel, albo ułożony alkohol - rzadko zdarza się mieć oba). Mamy oczywiście nuty chmielowe, cytrusów, owoców tropikalnych, sosny i świerku. Całość jest delikatnie słodka, przyjemna, ale trochę brakuje intensywności. Ciężko się też tutaj doszukać kokosa lub płatków owsianych.

Podsumowując, świetne piwo. Pachnie genialnie, mogłoby tylko w smaku być bardziej intensywne. Ale i tak takich piw jak najwięcej.

Ocena końcowa: 8,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz