czwartek, 14 stycznia 2016

Pracownia Piwa, Big Chmielowski


Alkohol: 4,5%
Ekstrakt: 12%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,40 zł / 0,33 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American Pale Ale z Pracowni Piwa. Po przelaniu do pokala otrzymujemy złoty, opalizujący trunek. Piana jest mizerna i szybko znika w całości. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu dominują nuty owocowe, chmielowe (sosna, lżej cytrusy i owoce tropikalne), a także biszkoptowe. Całość jest przyjemna, chociaż brakuje trochę intensywności.

W smaku mamy podbudowę słodowo-biszkoptową, która nieźle współgra z półwytrawnym charakterem. Trochę brakuje goryczki, która jak dla stylu oscyluje raczej w dolnych granicach. Pojawia się też lekka kwaśność (kwaskowatość), która jakoś nie do końca pasuje mi tutaj. Jeśli przez to przejdziemy możemy się cieszyć chmielowymi nutami, w tym sosnowymi, cytrusowymi i owoców tropikalnych. Znów brakuje trochę intensywności, ale ogólnie jest dobrze.

Podsumowując, zasadniczo można przyczepić się do lekkiej kwaśności i trochę zbyt niskiej intensywności całego piwa. Gdyby piwo uwarzył inny browar pewnie mógłbym przymrużyć oczy na to - tutaj jednak mamy do czynienia z ciągle najlepszym wg mnie browarem w Polsce (no może jednym z dwóch najlepszych obok Artezana).

Ocena końcowa: 7,5/10

2 komentarze: