poniedziałek, 16 marca 2015

Piwne Podziemie, Mustache Ryeder


Alkohol: 5,4%
Ekstrakt: 12,9%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: brak

Cena: 14 zł / 0,5 l [PiwPaw - Beer Heaven]

Uwagi: Piw z Piwnego Podziemia nie było jeszcze u mnie na blogu, a zbierają bardzo pozytywne oceny wśród piwoszy, dlatego jak tylko nadarzyła się okazja szansa to szybko z niej skorzystałem. Na tapetę poszedł American Pale Ale z dodatkiem żyta w zasypie.

Otrzymany trunek jest koloru złotego, lekko mętny. Piana jest gęsta, kremowa, trwała, mocno oblepia ścianki i świetnie się prezentuje. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niezbyt wysokim poziomie intensywności - mogłoby być jednak trochę wyższe.

W zapachu dominują oczywiście nuty chmielowe, jak przystało na styl. Są tutaj aromaty żywiczne, sosnowe i cytrusowe. Całość jest średnio intensywna, ale bardzo przyjemna. Lekki minus za delikatnie wyczuwalne nuty metaliczne.

Smakowo mamy średniej wielkości goryczkę, dosyć wytrawny charakter, które wspólnie tworzą bardzo pijalną mieszankę. Dominują tutaj nuty chmielowe (kwiatowe, żywiczne, sosnowe i cytrusowe), znów pojawia się również niewielka metaliczność. Nie jest to może mistrzostwo świata, ale bardzo smaczne i pijalne APA. Co do dodatku żytniego w zasypie, to nie stwierdziłem żadnych charakterystycznych nut, które można by opisać jako pochodzące od tego zboża.

Podsumowując, smaczne, ale nie genialne piwo. Na tle wielu nowo powstających browarów jest dobrze, ale na tle najlepszych trochę brakuje.

Ocena końcowa: 8-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz