środa, 25 marca 2015

Artezan, Idzie Sesja


Alkohol: 4,8%
Ekstrakt: 11,5%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: brak

Cena: 7 zł / 0,25 l [Hopsters]

Uwagi: Session IPA z Artezana, czyli styl, który do niedawna nazywany był po prostu mocniej chmielonym APA. Otrzymany trunek jest jasnozłotego, lekko opalizującego koloru. Piana mała, utrzymuje się, ale nie oblepia ścianek. Mogłaby być trochę bardziej obfita. Wysycenie dwutlenkiem węgla niezbyt wysokie, nie zaszkodziłoby gdyby je podniesiono.

W zapachu mamy trochę zboża i średnią ilość chmielu (jak na styl). Dominują głównie nuty korzenne, białe owoce (winogrono, liczi) i trochę cebulowych aromatów. Całość jest średnio przyjemna i wychodzi tutaj zdecydowanie chmiel Mosaic, który nie należy do końca do moich ulubionych.

W smaku mamy pół wytrawny charakter i średnią w kierunku niskiej goryczkę (aczkolwiek lekko zalegającą). Jest trochę biszkoptowo-słodowej podbudowy i znów Mosaicowe aromaty chmielowe, korzenne, od białych owoców i lekko cebulowe. Pomimo tego piwo jest całkiem przyjemne i całkiem pijalne. Jest rzeczywiście "session", ale ten chmiel nie do końca do mnie trafia.

Podsumowując, piwo poprawne, ale raczej zrobione trochę na siłę. Artezan miał ciekawsze IPA, a nawet ich flagowy produkt, tj. Pacific Pale Ale wypada lepiej w starciu z Idzie Sesja.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz