wtorek, 24 lutego 2015

Podgórz, Strzała Południa


Alkohol: 6,5%
Ekstrakt: 16%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [2/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [2/10]
Opakowanie: brak

Cena: 6 zł / 0,25 l [Hopsters]

Uwagi: IPA z browaru Podgórz. Otrzymany trunek jest dosyć mętny, w rdzawym kolorze. Piana jest mizerna i po dosłownie chwili całkiem znika (bardzo kiepsko to wygląda). Wysycenie dwutlenkiem węgla niemal zerowe i albo to ewidentna wtopa browaru, albo pub się nie popisał. Nie zmienia to faktu, że sprawia to słabe wrażenie.

W zapachu mamy trochę nut chmielowych, owocowych i korzennych. Jest trochę słodowości i melanoidynowych nut, ale całość pachnie niezbyt intensywnie i w życiu nie powiedziałbym, że to miało być IPA (nawet jak na English IPA intensywność aromatu byłaby niezadowalająca).

W smaku mamy średnią pełnię, niską goryczkę (znów mało stylowo) i trochę nut owocowych oraz korzennych, a do tego trochę słodowości i przypieczonej skórki od chleba. Mało się tutaj dzieje, nie ma większych wad, ale piwo jest na wskroś nijakie.

Podsumowując, jest to chyba najmniej ekscytujące IPA jakie kiedykolwiek próbowałem. Co więcej w ślepym teście strzelał bym raczej w stronę jakiegoś Amber Ale na europejskim chmielu, gdyby mnie zapytano o styl tego piwa. Piwo nadaje się chyba wyłącznie jako pierwszy krok dla kogoś, kto jeszcze wczoraj pił koncernowego eurolagera.

Ocena końcowa: 6/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz