niedziela, 15 lutego 2015

Olimp, Persefona


Alkohol: 5%
Ekstrakt: 13%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,40 zł / 0,5 l [Czarodziejka Gorzałka]

Uwagi: American Pale Ale z Olimpu. Po przelaniu do pokala otrzymujemy złoty, opalizujący i całkiem ładnie się prezentujący trunek. Piana w kolorze kremowym jest średnio obfita, opada w przeciętnym tempie i lekko oblepia ścianki. Na plus, że całkiem nieźle się utrzymuje na powierzchni. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu mamy zdecydowanie chmielowy aromat, nie jest on może jakoś zbytnio intensywny (takie poziomy średnie dla tego stylu), ale bardzo przyjemny, żywiczny, sosnowy i cytrusowy. Nie ma tutaj żadnych większych wad sensorycznych i jest to po prostu bardzo dobrze (ale nie wybitnie) pachnące APA.

W smaku znów dominują nuty chmielowe, sosnowe, żywiczne, cytrusowe, a także lekko tytoniowe i ziemiste. Całość jest średnio pełna, z średniej wielkości goryczką chmielową. Pomimo tego, że nie jest aż tak wytrawne jak potrafią być niektóre APA to jednak jest dosyć płaskie w smaku (mało się tutaj dzieje). Nie ma tu większych wad, ale ciężko pochwalić je za coś i powiedzieć, że w tym aspekcie wybija się ponad wiele innych piw tego typu.

Podsumowując, jest to bardzo poprawne, dosyć grzeczne piwo, które zdecydowanie można polecić początkującym hop-head'om. Wyjadacze nie znajdą tutaj niczego co by ich zachwyciło.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz