środa, 3 września 2014

Wild Beer, Somerset Wild


Alkohol: 5%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Anglia

Kolor: [6/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [3/10]
Opakowanie: brak

Cena: 4 zł / 0,1 l [Festiwal Birofilia 2014 w Żywcu]

Uwagi: Sour Ale z angielskiego browaru browaru Wild Beer. Otrzymane piwo jest bardzo jasne, koloru słomkowego i jest równomiernie mętne. Piana jest mizerna i szybko opada do niewielkiej obręczy. Wysycenie dwutlenkiem na niskim poziomie intensywności i mogłoby być zdecydowanie wyższe.

W zapachu mamy aromat przypominający trochę czysty berliner weisse, jest tutaj nuta kwasu mlekowego, kwaśna (ale w dosyć czystym charakterze), cytrynowa. Po ogrzaniu pojawia się jednak lekko warzywny (selerowy) aromat, który nie jest zbyt przyjemny (na szczęście nie jest też zbytnio intensywny).

Smakowo jest bardzo kwaśno (a piłem sporo kwaśnych piw, ale tak mocno jak Somerset Wild chyba nie). Dodatkowo pojawia się lekko słonawy i lekko cierpki posmak. Mamy tutaj cytrynową kwaśność, dosyć czystą w charakterze i trochę selera. Piwo jest ewidentnie hard-core'owe i może nieprzypasować wielu.

Podsumowując, jeśli ktoś uważa berliner weisse za niepijalne i zbyt kwaśne piwo nie ma tutaj czego szukać. Jeśli ktoś jednak szuka przegięcia może spróbować.

Ocena końcowa: 7/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz