niedziela, 14 września 2014

Pinta, Grodziskie 2.0


Alkohol: 2,5%
Ekstrakt: 7,8%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [6/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [8/10]

Cena: 5,99 zł / 0,5 l [Piwa Świata]

Uwagi: Kolejna interpretacja stylu grodziskiego uwarzona przez Pintę. Po przelaniu do pokala otrzymujemy słomkowy, mętny trunek (czemu nikt nie chce/nie potrafi uwarzyć klarownego piwa w tym stylu, tak jak ono jest opisywane przez tych co pili wersję oryginalną?). Piana jest średnio obfita, opada w przeciętnym tempie, utrzymuje się na powierzchni i ładnie oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla nie za wysokie jak na styl (powinno być wyższe - takie jak w wersji 3.0).

W zapachu dominuje oczywiście nuta wędzona (trochę taka kiełbasiana). Jest ona niezbyt intensywna, ale całkiem przyjemna. Poza tym jednak trudno znaleźć tutaj cokolwiek co mogłoby przykuć uwagę.

W smaku jest wodniście, z całkiem przyjemną i wyczuwalną nieźle goryczką. Do tego dochodzi delikatna nuta wędzona, lekko słodowa. Pojawia się również niewielka kwaskowatość (nadaje orzeźwienia).

Grodziskie 2.0 jest smaczne, ale brakuje tutaj czegokolwiek co spowodowałoby, że pamiętałbym jak ono smakowało po kilku tygodniach (albo chociaż czym się różniło od pitych przeze mnie wersji 3.0 i 4.0). Ale taki urok stylu.

Ocena końcowa: 7-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz