czwartek, 4 września 2014

Rogue, Brutal IPA


Alkohol: 6%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Kolor: [7/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: brak

Cena: 4 zł / 0,1 l [Festiwal Birofilia 2014 w Żywcu]

Uwagi: India Pale Ale z amerykańskiego browaru Rogue. Otrzymany trunek jest koloru złotego, lekko opalizujący. Piana jest średnio obfita, lekko oblepia ścianki i utrzymuje się dosyć długo. Wysycenie dwutlenkiem węgla poniżej średniej i pasowałoby tutaj je trochę podnieść.

W zapachu mamy dokładnie to czego można się spodziewać po IPA w amerykańskim stylu, tj. mamy tutaj nuty cytrusowe, sosnowe, żywiczne i owoców tropikalnych. Całość jest średnio intensywna i dosyć słodka w charakterze, jednak nie powala tak, żeby można krzyknąć na głos "wow".

Smakowo piwo jest dosyć pełne, z średniej wielkości goryczką, która lekko zalega i jest lekko cierpka (ale tylko lekko). Mamy tutaj aromaty sosnowe, trawiaste i korzenne. Brakuje trochę cytrusów i owoców tropikalnych. Po ogrzaniu pojawia się lekka nuta alkoholowa. Piwo pije się przyjemnie, ale ma się ciągle wrażenie, że "to już było".

Podsumowując, jest to smaczne IPA, ale nie genialne. Śmiem twierdzić, że sporo polskich piw w tym stylu smakuje lepiej. Nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś ma okazję to na pewno warto skosztować.

Ocena końcowa: 8-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz