niedziela, 7 września 2014

Thornbridge, Jaipur


Alkohol: 5,9%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Anglia

Kolor: [7/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [3/10]
Opakowanie: brak

Cena: 4 zł / 0,1 l [Festiwal Birofilia 2014 w Żywcu]

Uwagi: Nowofalowe IPA z jednego z bardziej znanych craftowych browarów w UK (Thornbridge). Otrzymany trunek jest jasnozłotego koloru, jest klarowny i bardziej przypomina lekkiego lagera niż IPA. Piana jest średnio obfita, powoli opada, mocno oblepia ścianki i ładnie utrzymuje się na powierzchni. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niskim poziomie intensywności (mogłoby być zdecydowanie niższe)/

W zapachu mamy aromat amerykańskiego chmielu, cytrusy i nuty sosnowe. Do tego dochodzi aromat słodowy. Niby wszystko jest ok, ale największym problemem tego piwa jest bardzo niska (jak na IPA) intensywność tego aromatu. Może byłoby to poprawne dla nowofalowego lagera, ale dosyć mocny ejl musi mieć więcej chmielu w aromacie.

Smakowo mamy średniej wielkości goryczkę, która jednak sprawia całkiem niezłe wrażenie z uwagi na sporą wytrawność piwa (jest całkiem rześko i pijalnie). Mamy tutaj cytrusy, nuty brzoskwiniowe i perfumowe. Piwo smakuje całkiem nieźle, ale znów brakuje tutaj intensywności aromatu (chociaż i tak jest lepiej niż w zapachu).

Podsumowując, nie jest to złe piwo, ale brakuje mi ewidentnie intensywności aromatu chmielowego. Gdyby to poprawić (albo wypić świeże piwo?) byłoby zdecydowanie lepiej.

Ocena końcowa: 7/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz