poniedziałek, 14 marca 2016

Trzech Kumpli, Pan IPAni


Alkohol: 5,9%
Ekstrakt: 15,5%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [6/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [7/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 8,90 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: Wheat IPA z kontraktowej inicjatywy Trzech Kumpli. Po przelaniu do pokala otrzymujemy słomkowy, zdecydowanie mętny trunek. Piana jest średnio obfita, szybko redukuje się i tylko lekko oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na poziomie powyżej średniej, bardziej w stylu weizenów, aniżeli IPA - jednak o dziwo nie przeszkadza.

W zapachu dominują nuty chmielowe, głównie owoców tropikalnych, moreli, brzoskwiń i w mniejszym stopniu białych owoców oraz cytrusów. Ogólnie jest bardzo przyjemnie, ale brakuje trochę intensywności w stosunku do najlepszych. Nie jest źle w tym aspekcie, ale mogłoby być lepiej.

Smakowo mamy półwytrawny charakter z średnią w kierunku niskiej goryczką chmielową. Piwo jest trochę puste (jak na IPA), ale o dziwo całkiem pijalne. Z jednej strony mamy trochę słodowych nut biszkoptowych, z drugiej sporo chmielowych aromatów (owoce tropikalne, cytrusy, białe owoce). Znów intensywność mogłaby być większa, ale nawet bez tego piwo pije się całkiem przyjemnie.

Podsumowując, jest to bardzo smaczne IPA, w którym nie czuć zbytnio tej pszenicy z nazwy stylu na etykiecie. Przydałoby się jednak więcej intensywności i chyba trochę więcej ciała. Ale nawet bez tego piwo zdecydowanie warte spróbowania.

Ocena końcowa: 8/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz