piątek, 25 marca 2016

Artezan, Podwójny Pacyfik


Alkohol: 7%
Ekstrakt: 16,5%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [9/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: 9,50 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: Wzmocniona wersja najpopularniejszego piwa z Artezana, tj. Pacyfiku. Nazwa stylu to Strong Pale Ale, ale nie wiem na ile miałoby się to różnić od po prostu IPA. Po przelaniu do pokala otrzymujemy złoty, klarowny trunek. Piana jest średnio obfita, średnio trwała i lekko oblepiająca ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na poziomie delikatnie poniżej średniej, pasuje jak najbardziej.

W zapachu mamy przyjemny i średnio intensywny aromat chmielowy, głównie cytrusowy (grejpfrut), owoców tropikalnych i białych owoców. Całość jest słodka, biszkoptowa i zdecydowanie pasująca.

W smaku mamy pół pełny charakter z lekką słodyczą i średniej wielkości goryczką. Piwo o dziwo wydaje się jednak dosyć puste, na dodatek po ogrzaniu wychodzi alkohol i rozpuszczalnik. Tutaj cytrusowych aromatów jest już zdecydowanie mniej, więcej jest za to nut ziemistych, tytoniowych, kwiatowych i białych owoców. Brakuje też trochę pijalności. 16,5 stopni Plato to poziom typowych AIPA, które często powalają ekstremalną sesyjnością - tutaj tego zdecydowanie nie było.

Podsumowując, piwo pachnie świetnie, ale podczas picia męczy i nie powala. Zdecydowanie bardziej wolę podstawową wersję Pacyfiku.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz