sobota, 8 lutego 2014

Widawa, Kiwi IPAAlkohol: 6,2%
Ekstrakt: 16%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: 8,59 zł / 0,33 l [Piwa Świata]

Uwagi: Kolejne piwo z Widawy z serii Kiwi. Tym razem pora na IPA. Po przelaniu do pokala otrzymujemy ciemnozłoty, dosyć mętny trunek. Piana jest mizerna i po chwili znika całkowicie (w tym aspekcie spory minus). Wysycenie dwutlenkiem węgla poniżej średniej, jednak tutaj zbytnio nie przeszkadza.

W zapachu dominuje miks sporej ilości nut zbożowych (trochę jak siano, najbardziej typowe dla jasnych lagerów z Kormorana), które nie przekonują mnie zbytnio i owoców tropikalnych od chmielu (mango, ananas). Całość sprawia wrażenie dosyć słodkiego. Gdzieś w oddali po ogrzaniu pojawia się delikatny aromat waniliowy (to na plus) i rozpuszczalnikowy (to na minus). Uśredniając, jak na IPA nie jest wybitnie.

Smakowo piwo jest dosyć pełne (nawet lekko oleiste, oklejające jamę ustną). Szkoda tylko, że pełnia nie jest kontrowana goryczką, bo ta jest co najwyżej przeciętna (jeśli idzie o ten styl). Mamy tutaj trochę owoców tropikalnych, trochę niezbyt przyjemnego posmaku zbożowego - całość jest mało intensywna.

Podsumowując, nie jest to złe piwo, ale nie jest to dobre India Pale Ale. W tym stylu już nawet w Polsce idzie znaleźć perełki (nie mówiąc o krajach Europy Zachodniej czy USA), dlatego Widawa Kiwi IPA to w dużej mierze rozczarowanie.

Ocena końcowa: 6,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz