środa, 19 lutego 2014

Maximus, Highhops IPAAlkohol: 6%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Holandia

Kolor: [6/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [/10]

Cena: 11 zł / 0,33 l [Piwa Świata]

Uwagi: Piwo w stylu American IPA z Holandii. Po przelaniu do pokala otrzymujemy złoty trunek (wpadający w jasny bursztyn) z brzydką zawiesiną. Piana jest dosyć spora, z małymi i średnimi pęcherzykami, opada w dosyć powolnym tempie i lekko oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie i całkiem nieźle tutaj pasuje.

W zapachu dominują nuty amerykańskich odmian chmielu, przede wszystkim sosnowe i świerkowe, w trochę mniejszym stopniu żywiczne i owoców tropikalnych. Całość nie pachnie źle, ale pełny obraz obniża trochę niewielka nuta alkoholowa i winna (trochę jak w belgijskich triplach i strong ale).

W smaku mamy przeciętną (w kierunku niskiej) goryczkę, która jednak lekko zalega i ma taki ściągający (garbnikowy) charakter. Piwo jest średnio pełne, z wyraźną nutą chmielu (korzenno-ziołowe aromaty i w mniejszym stopniu sosnowo-trawiaste i żywiczne). Na minus wyczuwalna woń alkoholu, który przy 6% powinien być całkiem ukryty.

Podsumowując, nie jest źle, ale nie ma tutaj niczego co by mogło powalić na kolana. Mamy już sporo smaczniejszych rodzimych piw w tym stylu.

Ocena końcowa: 7/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz