środa, 5 lutego 2014

Ursa, Śnieg na BeniowejAlkohol: 4,2%
Ekstrakt: 12%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [8/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: 7,50 zł / 0,5 l [Piwa Świata]

Uwagi: Piwo w stylu American Golden Ale, który jest wg zapewnień amerykańskich stron takim American Pale Ale, gdzie wszystkie jest mniej (mniej chmielu, mniej aromatów, mniej alkoholu, itd.). Po przelaniu do pokala otrzymujemy trunek w kolorze herbacianym (w kierunku miedzianego), opalizujący. Piana jest niezbyt obfita, opada w bardzo szybkim tempie i po chwili znika całkowicie. Wysycenie dwutlenkiem węgla lekko poniżej średniej.

W zapachu dominują nuty melanoidynowe (przypieczona skórka od chleba), słodowe i zbożowe. Pojawia się bardzo delikatny aromat chmielowy (żywiczny i landrynkowy). Legendarny DMS jeśli jest to na poziomie raczej podprogowym. Jest poprawnie, ale tylko tyle.

Smakowo piwu dosyć blisko do angielskiego bittera, nie ma tutaj zbyt dużej goryczki, dominują niezbyt intensywne aromaty przypieczonej skórki od chleba i lekko korzenne. Aromatów chmielowych jest jak na lekarstwo, a całość jest średnio pełna. Największym problemem tego piwa jest to, że brakuje tutaj ewidentnie większej aromatyczności.

Podsumowując, piwo nie jest jakoś bardzo złe (jak to można wyczytać czasami w sieci), ale do piwa dobrego też mu daleko brakuje.

Ocena końcowa: 6/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz