niedziela, 9 lutego 2014

Kujański Joker Poziomkowy


Alkohol: 5,8%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: brak

Cena: 3 zł / 0,25 l [Browar Poziomka]

Uwagi: O ile "pils" okazał się niewypałem, tak ten lager z dodatkiem soku/syropu poziomkowego całkiem nieźle trzymał poziom. Otrzymany trunek jest koloru herbacianego, przypomina trochę czeskie polotmave. Piana mizerna i dosyć szybko opada. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu dominują całkiem przyjemne aromaty poziomkowe. Całość jest nieźle intensywna i co więcej nie pachnie sztucznie. Poza tym pojawiają się nuty lekko przypiekane i biszkoptowe. W smaku o dziwo piwo nie jest słodkie (za to wielki plus), jest średnio pełne, biszkoptowe i lekko melanoidynowe. Całość mimo niemal zerowej goryczki jest całkiem pijalne i smaczne, a co najważniejsze jest świeże. Na plus również fakt, że nie ma tutaj DMS'u i żadnych oznak zepsucia.

Podsumowując, po tym piwie spodziewałem się najmniej (myślałem, że dostanę słodki ulepek), a okazał się jako jedyny czymś pijalnym. Oczywiście nie zmienia to faktu, że trudno traktować te piwo jako jakiekolwiek arcydzieło, czy coś za czym chciałbym jeździć po mieście i szukać po sklepach.

Ocena końcowa: 6,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz