wtorek, 3 czerwca 2014

Revelation Cat, Double Dealer


Alkohol: 8%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Włochy

Kolor: [8/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [5/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [9/10]

Cena: ~15 zł / 0,33 l [Paryska 8, Warszawa]

Uwagi: Revelation Cat to włoski browar kontraktowy, który swoje piwa w przeważającej większości warzy w Anglii (tak samo jest z ocenianym przeze mnie Imperial IPA). Po przelaniu do pokala otrzymujemy głęboko złoty, dosyć mętny trunek. Piana jest mizerna, dosyć szybko opada do niewielkiej obręczy i nie prezentuje się zbyt okazale. Wysycenie dwutlenkiem węgla poniżej średniej, ale w przypadku takiego piwa nie przeszkadza to zbytnio.

W zapachu mamy trochę estrów, nuty landrynkowe, czerwoną porzeczkę i jakiś dziwny, a przy tym niezbyt przyjemny dziwny, trochę cebulowy aromat. Do tego mamy tutaj potężne utlenienie (mokry karton, suchy granulat herbaty, miód). Pojawia się też niewielka ilość octanu etylu (rozpuszczalnik). Ogólnie całkiem niezłe piwo do nauki wad sensorycznych (i nie tak nudne jak jasne lagery na kursach) ;)

W smaku znów utlenienie (ciekawe ile piwo stało na półce?), sporo mokrego kartonu i miodu. Poza tym aromaty chmielowe (ziemiste i sosnowe), a także lekko wyczuwalny alkohol. Goryczka jest dosyć spora, a piwo mimu 8% alkoholu jest całkiem wytrawne, dzięki czemu pijalność stoi na całkiem niezłym poziomie.

Podsumowując, piwo na 99% postało sobie w sklepie dłuższy czas i przez to ciężko je oceniać (aczkolwiek data ważności nie została przekroczona). Takie jak piłem niewarte uwagi, ale czuć, że miało potencjał. Można zatem zaryzykować z całkiem świeżą dostawą do Polski.

Ocena końcowa: 6,5/10

4 komentarze:

 1. skoro warzą w Anglii to kraj pochodzenia chyba raczej nie Włochy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kraj pochodzenia odnosi się do browaru ;) Tak jak Mikkeller jest duński, tak Revelation Cat jest browarem włoskim :)

   Usuń
  2. I to jest słuszne podejście Kamil :)

   Usuń
  3. No doskonale rozumiem o co chodziło w zamyśle i czepiam się dla zasady (swoją drogą co w takim razie z piwem "Lublin to Dublin", powinno być polsko-irlandzkie na browar.biz). Proszę tylko nie narzekać na Made in China jeśli kupujesz amerykańskie produkty :)

   Usuń