sobota, 20 lutego 2016

Amager & Crooked Stave, Chad King of The Wild Yeasts


Alkohol: 5%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Dania

Kolor: [7/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: brak

Cena: 12 zł / 0,2 l [Jabeerwocky]

Uwagi: Piwo uwarzone w Danii przez browar Amager Bryghus w kooperacji z amerykańskim browarem Crooked Stave. Piwo w stylu Pale Ale na drożdżach brettanomyces, czyli powinno być dziko i funky.

Otrzymane piwo jest mocno opalizujące, w kolorze złotym (w realu jaśniejsze niż na zdjęciu). Piana średnia, średnio trwała i lekko oblepiająca ścianki szklanki. Wysycenie dwutlenkiem węgla delikatnie poniżej średniej.

W zapachu dominują nuty owocowe (czerwone owoce) i kwiatowe, brakuje za to mi tutaj kwaśności, dzikości i ogólnego charakteru bretów. Piwo nie pachnie źle, ale bliżej mu do zwykłych sesyjnych APA aniżeli Wild Ale.

W smaku mamy wytrawny charakter z średniej wielkości goryczką. Goryczka jest lekko taninowa (ściągająca), ale nie na tyle, żeby to przeszkadzało. Znów dominują estry i nuty kwiatowe a dzikość jest tylko delikatnie naznaczona. Nie ma też co liczyć na kwaśność wykręcającą język. Ale pomimo tego całość jest jak najbardziej pijalna i po każdym łyku chce się wziąć kolejny łyk.

Podsumowując, mało tutaj dzikości i charakteru. Piwo nie jest złe, ale jest niezbyt intensywne i zdecydowanie nie tego się spodziewałem.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz