poniedziałek, 28 grudnia 2015

Solipiwko, Bruce

Alkohol: 8,9%
Ekstrakt: 20,5%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [8/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [9/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 9,90 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: Imperial IPA z browaru Solipiwko. Po przelaniu do pokala otrzymujemy głęboko bursztynowy, mętny trunek. Piana w kolorze beżowym jest średnio obfita, gęsta i ładnie oblepiająca ścianki. Trwałość na średnim poziomie. Wysycenie niezbyt wysokie, ale jak na piwo mające ponad 20 stopni Plato ekstraktu jest akceptowalne.

W zapachu dominują aromaty chmielowe, żywiczne, owoców tropikalnych, mniej cytrusowe i landrynkowe. Pojawia się sporo słodkich nut, nawet lekko karmelowych (ale nie są dominujące). Pojawia się też bardzo delikatny diacetyl - jednak na poziomie tak niskim, że mi nie przeszkadza. Całość jest bardzo przyjemna, intensywna i chyba tylko brakuje mi tutaj cytrusów w aromacie.

Smakowo mamy słodkie, pełne piwo ze sporą, krótką i przyjemną goryczką. Pojawia się lekki alkohol, który objawia się głównie grzaniem w przełyku. Dominują tutaj nuty chmielowe, owoców tropikalnych i żywiczne. Jest spora podbudowa słodowa i całkiem niezła jak na taką moc pijalność.

Podsumowując, kolejne świetne piwo od Solipiwko. Browar wyrasta na jednego z moich faworytów w rodzimym crafcie. Polecam!

Ocena końcowa: 8,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz