czwartek, 17 grudnia 2015

AleBrowar & BrauKunstKeller, Herr Axolotl


Alkohol: 5,2%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [6/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 12 zł / 0,33 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American Pale Ale z AleBrowaru w kooperacji z niemieckim rzemieślnikiem, tj. browarem BrauKunstKeller. Po przelaniu do pokala otrzymujemy słomkowy, mętny trunek. Piana jest średnio trwała, średnio obfita i ładnie oblepiająca ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na poziomie trochę poniżej średniej - do stylu pasuje całkiem nieźle.

W zapachu z jednej strony jest chmielowo, dominują cytrusy i siarka, ale z drugiej jest niezbyt intensywnie i dosyć płasko. Poza tym pojawia się nuta siarkowa (taka czysta, zapałczana).

W smaku mamy wytrawne piwo z średniej wielkości, niezbyt przyjemną, ściągającą goryczką. Jest lekka podbudowa biszkoptowa, a poza tym nuty chmielowe, głównie tytoniowe i ziemiste (niezbyt przyjemne), a w zdecydowanie mniejszym stopniu cytrusowe, sosnowe i trawiaste. Pojawia się też utlenienie (miód i granulat herbaty). Piwo nie powala pijalnością i raczej nie zachęca do kolejnych łyków.

Podsumowując, kolejne piwo w kooperacji z zagranicznym browarem i kolejne, które nie powala. Nie ma w tym piwie nic za co można by pochwalić, a przy okazji cena jest wyższa niż typowych, rodzimych APA bez kooperacji.

Ocena końcowa: 6/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz