sobota, 5 września 2015

Artezan, Babie Lato


Alkohol: 6%
Ekstrakt: 14%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [7/10]
Opakowanie: [4/10]

Cena: 9 zł / 0,5 l [Przystanek Browar]

Uwagi: Saison z Artezana pod nazwą Babie Lato. Po przelaniu do pokala otrzymujemy jasnozłoty, lekko opalizujący trunek. Piana jest mała, dziurawa i szybko opadająca do obręczy. Na plus minimalne oblepianie ścianek. Wysycenie dwutlenkiem węgla powyżej średniej, do stylu jak najbardziej pasuje.

W zapachu mamy zdecydowanie belgijskie aromaty, sporo fenoli, nuty winne i estrowe (pomarańcze oraz brzoskwinie). Gdzieś tam w oddali kołacze lekko nuta chmielowa. Całość jest mało intensywna i trochę płaska. Niby coś tam jest, ale nic nie zachwyca.

W smaku mamy średniej wielkości, lekko ściągającą goryczkę, nuty winne i fenolowe. Trochę chmielu, sporo męczącego i drażniącego alkoholu i sporą wytrawność (podejrzewam, że piwo mogło być bardziej odfermentowane niż wskazywałyby na to parametry). Całość smakuje jak nie do końca udany miks Sasiona z Belgian Blond Ale. Największym problemem jest niska pijalność tego piwa.

Podsumowując, słabe piwo z Artezana - mają od groma lepszych i imho jak się już gdzieś znajdzie butelkowe piwa z tego browaru lepiej zaopatrzyć się w inny asortyment niż Babie Lato.

Ocena końcowa: 6-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz