poniedziałek, 28 września 2015

Brokreacja, The Farmer


Alkohol: 5%
Ekstrakt: 12%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [7/10]
Opakowanie: [9/10]

Cena: 8,70 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American Wheat z browaru Brokreacja. Po przelaniu do pokala otrzymujemy jasnozłoty, wpadający nawet w słomkę, opalizujący lekko trunek. Piana jest średnio obfita, lekko oblepiająca ścianki i dosyć szybko opadająca. Wysycenie dwutlenkiem węgla na poziomie dosyć wysokim, bardziej w stylu hefeweizena, aniżeli amerykańskiej pszenicy.

W zapachu od początku dominują nuty typowe dla amerykańskich odmian chmielu. Mamy tutaj cytrusy i trochę aromatów owoców tropikalnych. Pojawia się słodowo-biszkoptowa podbudowa, która świetnie dopełnia całości. Pomimo, że piwo nie jest nad wyraz intensywne w aromacie to całość jest bardzo dobrze skomponowana i ciężko się tutaj o coś przyczepić.

W smaku znów mamy tą przyjemną biszkoptową podbudowę, z średnio wytrawnym charakterem i średniej wielkości (w kierunku niskiej) goryczką chmielową, która jest krótka i zdecydowanie pasuje do całości. Z aromatów chmielowych dominują cytrusy (głównie grejpfrut), pojawiają się też nuty białych owoców (liczi, melon). Całość jest zdecydowanie pijalna, sesyjna i bardzo przyjemna w odbiorze.

Podsumowując, zdecydowanie udane piwo. Nie ma tutaj żadnych ekstremalnych doznań, efektu "wow", itd. ale wszystko jest na swoim miejscu i jest to idealne piwo do picia na co dzień.

Ocena końcowa: 8/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz