piątek, 14 sierpnia 2015

AleBrowar, Be Like Mitch


Alkohol: 4,4%
Ekstrakt: 11,6%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [6/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [8/10]

Cena: 9 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American Wheat z AleBrowaru. Po przelaniu otrzymujemy mętny, słomkowy (jaśniejszy niż na zdjęciu) trunek. Piana jest niezbyt obfita, dziurawa, szybko opada do niewielkiej obręczy i tylko lekko oblepia ścianki. Minus za ten aspekt piwa. Wysycenie dwutlenkiem węgla trochę poniżej średniej. Nie jest to weizen czy witbier, ale i tak mogłoby być trochę wyższe.

W zapachu od początku do końca dominują nuty chmielowe, głównie cytrusowe (sporo grejpfruta) i owoców tropikalnych. Gdzieś tam na początku pałęta się odrobina siarki, ale zaraz znika. Całość jest średnio intensywna i bardzo przyjemna. Trochę mało tylko tutaj pszenicy - piwo pachnie jak APA.

W smaku mamy sporą wytrawność z niską goryczką chmielową i lekką podbudową słodowo-biszkoptową. Znów pojawia się sporo chmielu, cytrusów, owoców tropikalnych i znów mało jest w tym pszenicy, a więcej APA. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo jest pijalne i bardzo smaczne.

Podsumowując, nie jest to może killer i najlepsze piwo na amerykańskich chmielu w Polsce, ale całkiem dobra propozycja na letnie upały. Be Like Mitch można śmiało traktować jako lżejszą woltażowo wersję American Pale Ale.

Ocena końcowa: 8/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz