poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Olimp, Epione


Alkohol: 5,9%
Ekstrakt: 15%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,70 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American IPA z Olimpu, czyli kontraktowej inicjatywy, która po całkiem głośnym początku trochę spuściła z tonu. Niby co jakiś czas pojawia się coś nowego, ale jakoś przechodzi bez echa.

Po przelaniu do pokala otrzymujemy głęboko złoty, w kierunku jasnego bursztynu, opalizujący trunek. Piana jest gęsta, kremowa, średnio obfita i średnio trwała, a przy tym całkiem ładnie oblepiająca ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla delikatnie poniżej średniej.

W zapachu z jednej strony mamy aromaty chmielowe, głównie żywiczne. Z drugiej jednak pojawia się sporo rozpuszczalnika, a dodatkowo nuty alkoholowe i trochę diacetylu. Całość jest niezbyt przyjemna, na dodatek niezbyt intensywna.

W smaku znów atakuje octan etylu. Piwo jest półwytrawne, z średniej wielkości goryczką chmielową. Mamy tutaj nutę przypieczonej skórki od chleba, trochę karmelu, a do tego chmielowo-żywiczne aromaty i po raz kolejny lekko alkohol oraz diacetyl. Piwo jest średnio pijalne i ciężko jest tutaj po prostu pochwalić za cokolwiek.

Podsumowując, zdecydowanie słabe AIPA. Nie ma sensu próbować.

Ocena końcowa: 6/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz