środa, 20 kwietnia 2016

Baba Jaga & Dukla, Wiedźmy


Alkohol: 5,%
Ekstrakt: 14%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [8/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [9/10]

Cena: 8,99 zł / 0,5 l [Tesco]

Uwagi: India Pale Ale w klasycznym, wyspiarskim wydaniu. Piwo z dodatkiem moreli, liści bluszczu i korzenia czarciego pazura uwarzony w kooperacji browarów Baba Jaga i Dukla. Na plus na pewno etykieta w stylu tych z Dukli (trochę tylko nad czcionkami popracowałbym).

Wracając do samej recenzji, po przelaniu do pokala otrzymujemy bursztynowy, mocno opalizujący trunek. Piana jest średnio obfita, niezbyt trwała, ale ładnie zbita i lekko oblepiająca ścianki.

W zapachu dominuje utlenienie, miodowe i kartonowe. Do tego dochodzą nuty przypieczonej skórki od chleba, chlebowe i słodowe. Nie ma aromatów chmielowych, nie ma co się doszukiwać moreli, które były w składzie. Co do liści bluszczu i korzenia czarciego pazura, to ciężko powiedzieć. Nie znam tych aromatów, ale też samo piwo nie ujawniło niczego niespotykanego co bym mógł zakwalifikować jako takowe.

W smaku mamy nieprzyjemną, szorstką goryczkę (czyżby w końcu wpływ dodatków?), ale zaraz po chwili znów uderza sporo utlenienia, miód i mokry karton. Mamy trochę moreli, trochę pomarańczy i trawiastych, ściągających nut. Pomimo niezbyt dużego ekstraktu po ogrzaniu pojawia się alkohol. Ogólnie niezbyt przyjemne i niezbyt pijalne piwo.

Podsumowując, eksperyment nieudany. Nie wiem czy to kwestia sklepu, w którym kupiłem, ale utlenienie zabiło całość. Nawet jednak poza tym nie prezentowało by zapewne zbyt wysokiego poziomu.

Ocena końcowa: 6-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz