czwartek, 30 lipca 2015

Reden, Mc Farmer


Alkohol: 6%
Ekstrakt: 15%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: 7,50 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: American IPA z browaru Reden. Po przelaniu do szklanki otrzymujemy złoty, lekko opalizujący trunek. Piana jest średnio obfita, szybko opada i tylko lekko oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla delikatnie poniżej średniej, w sam raz dla stylu.

W zapachu od początku atakuje słodko-landrynkowy diacetyl. Do tego dochodzą nuty chmielowe, żywiczne, korzenne i trawiaste. Całość jest średnio intensywna i dla ludzi, którzy nie przepadają za diacetylem może być to niezbyt miłe spotkanie (ja raczej do takich się nie zaliczam, co nie znaczy, że jestem jakimś wielkim fanem masła w piwie ;)).

W smaku znów dominuje diacetyl, słodka landrynka i trochę nut biszkoptowych. Piwo jest średnio wytrawne, z średniej wielkości goryczką i aromatami chmielowymi głównie pod postacią żywiczno-korzenno-trawiastą. Piwo jest poprawnie pijalne, ale ten diacetyl trochę przeszkadza.

Podsumowując, nie jest to zbyt wybitny American IPA. Dla osób z alergią na diacetyl można odjąć punkt czy półtora, reszta z braku laku może spróbować (chociaż jest na rynku ogrom lepszych piw w tym stylu).

Ocena końcowa: 7-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz