wtorek, 14 lipca 2015

Kraftwerk, Thompson


Alkohol: 6,2%
Ekstrakt: 15%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: brak

Cena: 7 zł / 0,2 l [Stacja Grochów]

Uwagi: American IPA z browaru kontraktowego Kraftwerk. Otrzymany trunek jest koloru złotego, równomiernie opalizujący. Piana jest średnio obfita, średnio trwała, średnio i drobno pęcherzykowa, a także ładnie oblepiająca ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu mamy zdecydowanie nuty typowe dla amerykańskiego IPA, są cytrusy, są owoce tropikalne, jest bardzo przyjemnie i zasadniczo mam z tym piwem tylko jeden problem - aromat nie należy do zbytnio intensywnych. Ale poza intensywnością na prawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

W smaku mamy średnią wytrawność, której nieźle akompaniuje średniej wielkości goryczka chmielowa (jest krótka i przyjemna). Mamy tutaj nuty chmielowe, żywiczne i owoców tropikalnych, których intensywność niestety nie jest za wysoka. Na minus wyczuwalna metaliczność i nuty rozpuszczalnikowe, ale nawet pomimo tego pije się całkiem nieźle.

Podsumowując, jest to całkiem przyjemne, ale również trochę za grzeczne AIPA z niedużą ilością wad sensorycznych. Na tle innych piw z tego browaru, które próbowałem jest na pewno powyżej średniej.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz