sobota, 9 maja 2015

Perun, Licho Nie Śpi


Alkohol: 5,4%
Ekstrakt: 13%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [9/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,99 zł / 0,5 l [Piwowar]

Uwagi: Stout owsiany z Peruna. Po przelaniu do szklanki otrzymujemy ciemnobrunatny, niemalże czarny trunek. Piana w kolorze jasnego brązu jest mała, dziurawa, brzydka i szybko opada do obręczy. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niezbyt wysokim, ale pasującym do stylu poziomie.

W zapachu mamy czekoladę mleczną, nuty orzechowe w stylu orzechowej princessy. Całość jest średnio intensywna, ale całkiem przyjemna. Brakuje tutaj tylko wyłącznie takiego uderzenia i efektu "wow", które pojawiają się w niektórych stoutach tego typu.

W smaku piwo jest mocno wodniste, bardziej w stylu dry stoutu, aniżeli stoutu owsianego, lekko kwaskowate i delikatnie palone. Goryczka na minimalnym poziomie. Znów pojawiają się nuty czekolady mlecznej, nawet trochę śmietankowe (ale nie jest to diacetyl) oraz princessy orzechowej. Największym problemem jest fakt, że mało się tutaj dzieje i piwo sprawia wrażenie bardzo pustego. Gdyby nie to byłoby zdecydowanie lepiej.

Podsumowując, piwo, które nie ma większych wad i ciężko się tutaj do czegoś przyczepić, poza tym, że mało się dzieje i jest za grzecznie.

Ocena końcowa: 7/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz