sobota, 11 kwietnia 2015

Perun, Duby Smalone


Alkohol: 5,5%
Ekstrakt: 13%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [9/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 7,99 zł / 0,5 l [Piwowar]

Uwagi: Wędzone, żytnie piwo z browaru Perun. Po przelaniu do pokala otrzymujemy głęboko miedziany, mętny trunek. Piana w kolorze beżowym jest średnio obfita, sycząca (trochę w stylu napojów gazowanych(, ale szybko opada do obręczy, nie oblepia ścianek i średnio się prezentuje. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu dominują nuty wędzone, w stylu wędzonej szynki, do tego dochodzi trochę słodowości i delikatnej słodyczy. Żytnich nut nie ma tutaj raczej wyczuwalnych, ale pomimo tego, piwo pachnie bardzo przyjemnie. Nie jest to może poziom wędzenia jaki zadowoliłby mnie najbardziej, ale jest na poziomie wyższym niż przeciętnie polskie wędzonki.

W smaku mamy pół wytrawny charakter, który przy niezbyt wysokiej goryczce powoduje, że piwo jest trochę zbyt wodniste i trochę zbyt puste. Mamy tutaj trochę nut wędzonych (typowo niemiecka wędzonka w stylu wędzonej szybki i kiełbasy), do tego trochę słodowości i przypieczonej skórki od chleba. Mało się tutaj dzieje, ale jest na pewno smacznie i przyjemnie. Sam bym preferował więcej ciała i więcej wędzenia, ale jako rauch dla początkujących piwo broni się całkiem nieźle.

Podsumowując, dokładnie tak sobie wyobrażam grzeczne piwa, które jednak nie są nudne jak flaki z olejem i trzymają jakiś poziom.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz