wtorek, 25 listopada 2014

Reden, Blady Witek


Alkohol: 5%
Ekstrakt: 12%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [6/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [5/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [7/10]
Opakowanie: brak

Cena: 6 zł / 0,25 l [Hopsters]

Uwagi: Witbier z browaru Reden - nie chodzi jednak o chorzowski browar restauracyjny, a otwarty jakiś czas temu przez tych samych właścicieli browar rzemieślniczy w Świętochłowicach.

Otrzymany trunek jest mętnego, słomkowego koloru, trochę przygaszonego i niezbyt apetycznie się prezentującego. Piana jest mała i szybko opada do niewielkiej obręczy. Wysycenie dwutlenkiem węgla powyżej średniej i do tego stylu pasuje idealnie.

W zapachu największym problemem jest bardzo niska intensywność aromatów. Jest troszeczkę cytrusów, po ogrzaniu bardzo mało kolendry. Nie ma tutaj większych wad, ale ciężko za cokolwiek pochwalić. Rzekłbym, że koncernowe Żywiec Białe na tle piwa z Redena pachnie jak jakieś witbier IPA ;)

W smaku jest trochę lepiej, nadal intensywność nie jest zbyt ogromna, ale jednak wyczuwalna. Mamy cytrusy, nuty perfumowe i kolendrowe. Piwo jest wytrawne, nawet lekko wodniste, z niewielką goryczką. Całość pije się bardzo przyjemnie, ale brakuje tutaj intensywności (nie musi to być oczywiście konkurent dla Viva La Wita czy Dwóch Smoków, ale jednak nawet do klasycznych, belgijskich witów jest daleko).

Podsumowując, nie ma tutaj większych wad, ale brakuje pazura. Dorzucić więcej kolendry, więcej skórki curacao i będzie porządny witbier. Dorzucić amerykańskiego chmielu na aromat i będzie nawet coś więcej.

Ocena końcowa: 6/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz