czwartek, 20 listopada 2014

Chmielogród, Kudłaty Elf


Alkohol: 5%
Ekstrakt: 11,8%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: brak

Cena: 6 zł / 0,25 l [Hopsters]

Uwagi: American Pale Ale z nowej inicjatywy pod nazwą Chmielogród, a warzone w gdańskim Browar Piwna. Otrzymany trunek jest koloru jasnozłotego, jest również klarowny i przypomina raczej lagera niż ejla. Piana jest średnio obfita, powoli opada i ładnie oblepia ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim i całkiem nieźle pasującym poziomie intensywności.

W zapachu jest trochę nut zbożowych, które nie są do końca przyjemne, jest trochę aromatu chmielowego, pojawia się jednak też lekko wymiocinowa nuta, która psuje całkowity odbiór. Nie jest ona może zbytnio intensywna, ale przeszkadza.

W smaku jest już zdecydowanie lepiej. Mamy tutaj średniej wielkości goryczkę, która z uwagi na dosyć wytrawny charakter piwa sprawia, że całość jest bardzo pijalna i aksamitna. W aromacie pojawiają się nuty chmielowe, perfumowe, korzenne i ziołowe, które może nie oszałamiają intensywnością, ale są przyjemne.

Podsumowując, jest to piwo, które zdecydowanie lepiej smakuje niż pachnie. Warto popracować nad aromatem i będzie to bardzo dobre piwo na dłuższe posiedzenia w pubie (o ile będzie uwarzone więcej niż 1 raz, bo nie wiem jak to ma być z tymi piwami z serii Chmielogród, czy będą ponawiane, czy nie?).

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz