wtorek, 4 listopada 2014

Jever, Pilsener


Alkohol: 4,9%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Niemcy

Kolor: [7/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [6/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: paczka od Lidla

Uwagi: Legendarny niemiecki lager będący czymś dla niemieckiego piwowarstwa czym dla czeskiego jest Pilsner Urquell. Po przelaniu do kufla otrzymujemy słomkowy, klarowny trunek (jest typowa barwa dla niemieckich pilsów). Piana jest średnio obfita, ale ma brzydkie pęcherzyki i szybko opada, tylko lekko oblepiając ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu mamy nuty chmielowe, siarkowe i niezbyt intensywny aromat chmielowy (bardzo klasyczny, taki lupulinowy). Jest poprawnie, ale nic poza to. Piłem już kilka polskich lagerów chmielonych chmielem z USA, które biją na głowę tą klasykę (np. jasne lagery z Widawy i Hausta).

W smaku piwo jest dosyć wytrawne, nawet lekko wodniste z średniej wielkości goryczką, która jest zdecydowanie wyczuwalna i lekko ściągająca. Do tego dochodzą nuty słodowe, brakuje jednak aromatu chmielowego. Pojawia się również niewielki metaliczny posmak. Piwo pije się przyjemnie, ale ciężko doszukać się tutaj czegokolwiek, co mogłoby spowodować, że zapamiętałbym je na dłużej.

Podsumowując, dobry, ale nie wybitny pils, którego największym plusem jest spora goryczka, która wraz z wytrawnym charakterem powoduje, że piwo jest rześkie i pije je się przyjemnie.

Ocena końcowa: 7-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz