sobota, 12 października 2013

Blond, JabłonowoAlkohol: 6,1%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [5/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [6/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: ~6,50 zł / 0,5 l [Piwa Świata]

Uwagi: Po przelaniu do pokala otrzymujemy jasno-miedziany trunek z niewielką zawiesiną. Piana średniej wielkości, szybko opada do niewielkiego kożucha i nie oblepia ścianek. Wysycenie dwutlenkiem węgla trochę poniżej średniej.

W zapachu dominują nuty estrowe (głównie brzoskwiniowe), lekko dzikie (ale nie zepsute) i lekko fenolowe (delikatne goździki). Mamy tutaj również aromaty korzenne i przypieczonej skórki od chleba (jednak w zdecydowanie mniejszej intensywności). Całość jest przeciętnie intensywna.

W smaku mamy średniej wielkości goryczkę (w kierunku niskiej). Dominują tutaj nuty melanoidynowe (przypieczona skórka od chleba), przez co piwo smakuje trochę jak niemieckie marcowe. Mamy tutaj dodatkowo niewielką słodycz, troszkę goździków i delikatną słodycz (piwo jest dosyć pełne i treściwe). Na plus brak jakichkolwiek nut alkoholowych.

Podsumowując piwo jest mało belgijskie i daleko mu do Belgian Blond (przynajmniej w smaku), ale nie zmienia to faktu, że pije je się całkiem przyjemnie. Na pewno jest to lepsza alternatywa niż typowe, rodzime jasne lagery, jednak polecam zmienić nazwę bo może lekko w błąd wprowadzać.

Ocena końcowa: 6,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz