czwartek, 30 czerwca 2016

Widawa, Porter Bałtycki Wędzony


Alkohol: 7,5%
Ekstrakt: 19%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [9/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [9/10]
Smak: [9/10]
Nasycenie: [3/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: 15 zł / 0,33 l [Warszawski Festiwal Piwa]

Uwagi: Wędzony porter bałtycki z Widawy. Po przelaniu do pokala otrzymujemy ciemnobrunatny, niemalże czary trunek. Piana w kolorze beżowym jest spora, lekko oblepia i szybko opada. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niskim poziomie intensywności.

W zapachu dominuje wędzonka w stylu wędzonej, niemieckiej kiełbasy oraz oscypka. Do tego trochę czekolady i orzechów laskowych. Piwo jest intensywne w aromacie i bardzo przyjemne w odbiorze. Na prawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

Smakowo mamy półpełne piwo z całkiem przyjemną i wyczuwalną goryczką chmielową. Lekko grzeje alkohol, ale nie przeszkadza w żadnym wypadku. Mamy tutaj trochę paloności i sporo wędzonki, oscypkowej i kiełbasianej. Jest gorzka czekolada, kawa i ta świetna aksamitność, którą zawsze cenię w ciemnych piwach z Widawy. Plus, że nie ma tutaj estrów i utlenienia, piwo ma czystu profil i jest zdecydowanie pijalne (pomimo mocy).

Podsumowując, świetny porter bałtycki. Jedno z najlepszych (o ile nie najlepsze) piw tego typu, które piłem. Zdecydowanie polecam.

Ocena końcowa: 9/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz