sobota, 18 czerwca 2016

Trzech Kumpli, Califia


Alkohol: 6,9%
Ekstrakt: 16%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [6/10]

Cena: 9,50 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: AIPA w stylu zachodniego wybrzeża z browaru Trzech Kumpli. Po przelaniu do pokala otrzymujemy złoty, dosyć mętny trunek. Piana spora, gęsta, trwała, ładnie oblepia i ogólnie prezentuje się okazale. Wysycenie dwutlenkiem węgla na poziomie leciutko poniżej średniej - pasuje jak najbardziej.

W zapachu dominują nuty chmielowe, cytrusowe i owoców tropikalnych. Dokładnie to lubię w IPA. Aromat jest przyjemny i chyba jedyny element co do którego można się przyczepić to średnia (jak dla stylu) intensywność.

W smaku mamy wytrawne piwo z średniej wielkości goryczką. Po ogrzaniu pojawia się lekko grzejący alkohol, ale nie przeszkadza i nie męczy. Mamy tutaj sporo chmielowych aromatów, cytrusów i owoców tropikalnych. Piwo jest zdecydowanie pijalne i przyjemne w odbiorze, ale największym zarzutem jest pustka, która się pojawia i sprawia, że piwo wydaje się trochę płaskie w odbiorze. Gdyby to było APA o ekstrakcie początkowym 12 stopni Plato nie byłby to zarzut, przy 16 blg IPA brakuje chociaż trochę ciała.

Podsumowując, bardzo przyjemne, mocno chmielowe i pijalne IPA, któremu do ideału brakuje trochę ciała i większej intensywności aromatów. Nie nie zmienia to faktu, że jest to kolejne świetne piwo w wykonaniu Trzech Kumpli.

Ocena końcowa: 8-/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz