piątek, 17 czerwca 2016

Pracownia Piwa & Piwne Podziemie, Juicy Wave


Alkohol: 7,2%
Ekstrakt: 16,6%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [7/10]
Piana: [8/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [8/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: brak

Cena: 7 zł / 0,2 l [Jabeerwocky]

Uwagi: North-East IPA z Pracowni Piwa w kooperacji z Piwnym Podziemiem. Kolejny podstyl IPA, wywodzący się ze stanu Vermont, a najbardziej rozpoznawalny chyba dzięki legendarnemu Focal Banger z jeszcze bardziej legendarnego browaru Alchemist. Najważniejszy aspekt stylu to słowo "juicy", czyli po naszemu soczystość. Z jednej strony aromat soków z owoców, z drugiej soczystość i rześkość smaków. Zobaczmy jak wyszedł Juicy Wave.

Piwo w kolorze złotym, opalizujące. Piana ładna, gęsta, kremowa, oblepia i utrzymuje się niemal do końca. Wysycenie dwutlenkiem węgla trochę poniżej średniej.

W zapachu dominują nuty chmielowe, słodkie, cytrusowe i kwiatowe. Do tego dochodzą aromaty zbożowe, które lekko psują całkowity obraz. Całość jednak jest przyjemna, ale nie do końca intensywna.

W smaku mamy półpełne, lekko słodkie piwo. Znów dominują nuty chmielowe, cytrusy, kwiaty, owoce tropikalne i trochę zboża. Na plus pijalność, która przypomina raczej APA aniżeli ponad siedmioprocentowe IPA. Nie jest to może najlepsze IPA na rodzimym rynku, ale piwo na pewno warte spróbowania.

Ocena końcowa: 8/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz