poniedziałek, 12 października 2015

Caldera IPA


Alkohol: 6,1%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone

Kolor: [8/10]
Piana: [7/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [5/10]
Opakowanie: [9/10]

Cena: 15,50 zł / 0,355 l [Czarodziejka Gorzałka]

Uwagi: American India Pale Ale z amerykańskiego browaru Caldera Brewing Company. Po przelaniu do pokala otrzymujemy głęboko złoty, wpadający w bursztyn, opalizujący trunek. Piana koloru beżowego jest średnio obfita, przeciętnie opadająca, oblepiająca i drobno oraz średnio pęcherzykowa. Wysycenie dwutlenkiem węgla delikatnie poniżej średniej.

W zapachu dominują nuty chmielowe, głównie żywiczne, sosnowe i grejpfrutowe. Całość jest niezbyt intensywna, ale całkiem przyjemna. Na minus lekki mokry karton, ale jak na podróż, jaką amerykańskie piwo musi przebyć, żeby trafić do szkła polskiego piwosza.

W smaku jest trochę gorzej. Niby znów jest aromat chmielowy, żywiczny, sosnowy i ziemisty (brakuje trochę cytrusów), ale pojawia się lekko ściągająca i taninowa goryczka, która niezbyt się komponuje z pół pełnym i lekko alkoholowym charakterem całości. Brakuje mi też trochę intensywności smaków (jest dosyć płasko jak na IPA).

Podsumowując, nie jest to złe IPA, ale do najlepszych sporo brakuje. Polskie piwa w tym stylu nie mają się czego wstydzić w porównaniu do konkurencji z Oregonu.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz