środa, 20 sierpnia 2014

Evil Twin, Luksus One


Alkohol: 4%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Dania

Kolor: [6/10]
Piana: [4/10]
Zapach: [7/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [6/10]
Opakowanie: brak

Cena: 4 zł / 0,1 l [Festiwal Birofilia 2014 w Żywcu]

Uwagi: Berliner Weisse od jednego z najciekawszych nowofalowych browarów (Evil Twin)? Nie mogłem nie spróbować tego wynalazku. Otrzymany trunek jest koloru różowego i jest lekko mętny - nie jest to zbyt piękny widok, ale powiedzmy, że "ujdzie". Piana za to jest minimalna i szybko opada do niewielkiej obręczy, lekko tylko oblepiając ścianki. Wysycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.

W zapachu od razu uderza typowy aromat piw w tym stylu, czyli mieszanka cytrusów i kwasu mlekowego, ale po za tym pojawia się dosyć mocno wyczuwalna nuta świeżego buraka. Piwo pachnie na pewno specyficznie i nie wszystkim się to spodoba.

W smaku jest jeszcze bardziej wykręcono, jest kwaśnie (ale w taki czysty, cytrynowy sposób), ale poza tym pojawia się aromat buraczków, boćwiny, a nawet zupy warzywnej (trochę pietruszkowo). Niektórym nie uda się przebrnąć przez ten smak, ale dla reszty po kilku łykach całość się stabilizuje i nawet zaczyna smakować.

Podsumowując, jest to bardzo ciekawe i nietypowe piwo, ale jestem pewny, że sporej ilości piwnych fanów nie przypadnie do gustu. Ja po pierwszym niezbyt pozytywnym łyku, z każdym kolejnym coraz bardziej doceniałem ów trunek.

Ocena końcowa: 7/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz