czwartek, 1 grudnia 2016

Porter Ze Szwestką Jubileuszowy


Alkohol: 10,5%
Ekstrakt: 23%

Kraj pochodzenia: Polska

Kolor: [9/10]
Piana: [6/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [7/10]
Nasycenie: [4/10]
Opakowanie: [7/10]

Cena: 65 zł / 0,5 l [Raj Piwosza]

Uwagi: Porter bałtycki z śliwką węgierską, płatkami dębowymi, leżakowany półtora roku, uwarzony na 170-lecie browaru w Cieszynie. Na pewno przegięta jest cena piwa (nawet pomijając fakt, że dołożono całkiem ładne szkło i to, że dało się te piwo znaleźć ponoć nawet za 50 zł).

Wracając jednak do samej recenzji, po przelaniu do pokala otrzymujemy ciemnobrunatny, niemalże czarny trunek. Piana w kolorze kawy z mlekiem, średnio obfita, niezbyt trwała i nie oblepiająca ścianek. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niskim, acz wyczuwalnym poziomie intensywności.

W zapachu dominuje aromat mlecznej czekolady, do tego śmietanka i trochę wanilii. Brakuje tutaj intensywności aromatów oraz rozbudowanego charakteru. Na plus dobrze ukryty alkohol. Ogólnie piwo pachnie przyjemnie, ale raczej nie jak na ponad 10% mocarza.

W smaku piwo jest słodkie, średnio gęste z niezbyt wysoką goryczką i lekko wyczuwalnym alkoholem. Do tego sporo mlecznych nut, czekolady mlecznej, orzechów i wanilii. Ciężko doszukać się śliwek i beczkowych aromatów. Całość smakuje jak poprawny podwójny mleczny stout.

Ogólnie piwo nie robi szału, jest sporo mlecznych aromatów, brakuje jednak śliwek. Na plus nieźle ukryty alkohol, ale to trochę mało.

Ocena końcowa: 7,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz