czwartek, 15 grudnia 2016

Ghost King, Kegwa Coffee Imperial Stout


Alkohol: 10,7%
Ekstrakt: nie podano

Kraj pochodzenia: Dania

Kolor: [10/10]
Piana: [3/10]
Zapach: [8/10]
Smak: [9/10]
Nasycenie: [3/10]
Opakowanie: [5/10]

Cena: 17,70 zł / 0,33 l [Piwomaniak]

Uwagi: Ghost Brewing to duński browar kontraktowy, który warzy w wielu europejskich, znanych browarach. Kegwa Coffee to RIS uwarzonyw hiszpańskiej Nomadzie z dodatkiem ziaren kenijskiej kawy. Piwo w kolorze czarnym, piana mizerna, nie oblepia i szybko opada. Wysycenie dwutlenkiem węgla na niskim poziomie intensywności.

W zapachu mamy aromaty gorzkiej czekolady, kawowe, intensywne i przyjemne. Do tego trochę nut orzechowych, owoców leśnych i porto. Nie jest to jakoś kosmicznie rozbudowany RIS, ale jest zdecydowanie przyjemny. Na plus dobrze ukryty alkohol.

Smakowo dostajemy pełne, lekko słodkie piwo z średniej w kierunku niskiej goryczką. Alkohol lekko grzeje, ale ogólnie jest dobrze ukryty. Mamy tutaj gorzką czekoladę, karmel, orzechy, kawę, delikatnie śmietankowe nuty, a także trochę estrów (owoców leśnych i rodzynek). Piwo jest świetne, nieźle pijalne jak na swoją moc, kawę czuć, ale czy można powiedzieć, że smakuje inaczej niż jakaś zwykła południowoamerykańska kawa, aż takim specjalistą od kaw nie jestem, żeby to stwierdzić.

Nie zmienia to faktu, że piwo warte spróbowania.

Ocena końcowa: 8,5/10

0 komentarze:

Prześlij komentarz